Zmiany organizacyjne w dniach 8-12 lutego

Szanowni Rodzice,

jak Państwo wiedzą część pracowników przedszkola przebywa w izolacji (osoby chore) lub jest na kwarantannie (osoby z bezpośredniego kontaktu), podobnie jak część dzieci. Jednakże w związku z zaistniałą sytuacją i mając na celu całkowite odseparowanie od siebie poszczególnych grup i nauczycieli powzięłam decyzję, że w nadchodzącym tygodniu każda grupa będzie miała zajęcia z jednym nauczycielem. Chodzi o jak najmniejszą liczbę kontaktów (im mniej kontaktów, tym mniej możliwości zakażeń/kwarantann). Jednak z ograniczoną liczbą personelu, wymusza to na mnie zmiany organizacyjne.

W poniedziałek oddziały całodzienne funkcjonują bez zmian, czyli od 6.30 do 16.00, ale z jednym nauczycielem. Natomiast od wtorku do piątku oddziały funkcjonują wg poniższego planu:

parter

8.00-13.00 Skrzaty

8.15-13.15 Rusałki

8.15-13.15 Borowiki

I piętro

8.00-13.00 Muchomorki

8.00-13.00 Żwirki

8.15-13.15 Biedronki

8.15-13.15 Żuczki

Wskazane 5-godzin to minimalny czas realizacji podstawy programowej.

Jeśli chodzi o przyprowadzanie i odbieranie (od wtorku do piątku) skorzystamy z półrocznych doświadczeń naszej jednej grupy 5-godzinnej. Rano zapraszamy do szatni. Z doświadczenia wiemy, że rano czas przyprowadzania dzieci rozkłada się. Natomiast jeśli chodzi o zakończenie zajęć, wychowawcy pomogą dzieciom się ubrać i wyprowadzą całą grupę przed przedszkole. Myślę, że to też może być ważne dla części dziadków, którzy odbierają dzieci. My oczywiście zapewniamy, że dbamy o dezynfekcję i porządek, jednak w tym tygodniu musimy być wyjątkowo ostrożni. Bo jeśli ktoś z pracowników jeszcze się rozchoruje, będę musiała zawiesić zajęcia.

Mam nadzieję, że to czarny scenariusz. Już myśleliśmy, że uda nam się przez pandemię przejść prawie suchą stopą, ale jednak, na chwilę przed szczepieniami, dopadło i nas.

Dziękuję za zrozumienie, przepraszam za utrudnienia, ale musimy zrobić wszystko, aby ciągle zapewniać bezpieczne warunki dzieciom i dorosłym.

Z poważaniem,

Monika Jurkowska

w uzgodnieniu z organem prowadzącym

Data dodania: 2021-02-06 21:10:46