Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Stowarzyszenie Krok po kroku

Stowarzyszenie Krok po kroku

przy Przedszkolu nr 5 „Pod Grzybkiem” w Rawiczu

 

Już od jakiegoś czasu nosiłyśmy się z zamiarem utworzenia stowarzyszenia, które miałoby pomóc przede wszystkim w pozyskiwaniu środków zewnętrznych wspierających ciekawe inicjatywy podejmowane na rzecz przedszkolaków. Przekułyśmy myśl w czyn i 25 lutego 2021 r. zorganizowałyśmy spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Krok po kroku.

Organizacja została oficjalnie wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego 12 marca. Sama nazwa stowarzyszenia wskazuje, że będziemy się starać konsekwentnie – krok po kroku – rozwijać różne inicjatywy z korzyścią dla rozwoju dzieci poprzez np. organizowanie imprez, promocję działalności dziecięcej, organizowanie wszelkich form edukacji, pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej i materialnej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób, wspieranie działań na rzecz wyrównywania szans osób niepełnosprawnych w społeczeństwie. Ze wszystkim celami i założeniami można się zapoznać, przeglądając statut stowarzyszenia.

Chcemy pozyskiwać fundusze z projektów zewnętrznych, ale również z organizowania kursów, szkoleń, warsztatów, seminariów, konferencji i doradztwa. Mamy wiele nauczycielek z różnymi specjalnościami, które mogłyby organizować szkolenia z zakresu pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, dziećmi z różnymi potrzebami edukacyjnymi, a nawet mogłyby uczyć języka polskiego obcokrajowców.

Zależy nam, by dzięki inicjatywom, które podejmujemy, nasi podopieczni mieli jeszcze więcej szans i możliwości na wszechstronny rozwój.

Zapraszamy do współpracy!

Zarząd Stowarzyszenia Krok po kroku:

  • Ewa Słotwińska - prezes

  • Natalia Pachołek – wiceprezes 

Komisja rewizyjna Stowarzyszenia Uśmiech Czwórki:

  • Paula Pernak - przewodniczący komisji rewizyjnej

  • Anna Tiesler-Jóska - członek komisji rewizyjnej

Kontakt:

Stowarzyszenie Krok po kroku

ul. Sarnowska 9a

63-900 Rawicz

e-mail:

krokpokrokurawicz@gmail.com

nr konta bankowego: 24 1600 1462 1857 9737 2000 0001

 

Data dodania: 2021-04-26 12:54:18
Data edycji: 2021-04-26 12:56:31
Ilość wyświetleń: 74
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej