Projekty Unijne

Pragniemy poinformować, iż w naszym przedszkolu nr 5 w Rawiczu realizowany jest projekt pt.:

„Nowe miejsca wychowania przedszkolnego w Gminie Rawicz”

Projekt wdrażany jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, Działanie 8.1.1 Edukacja przedszkolna, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany jest od września 2017 r. do sierpnia 2018 r.

Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej w wyniku utworzenia 50 miejsc przedszkolnych (2 nowe oddziały) w Przedszkolu nr 5 w Rawiczu. W ramach projektu zaplanowano realizację zajęć dodatkowych dla dzieci, studia podyplomowe oraz kursy dla kadry pedagogicznej, a także doposażenie przedszkola w sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Projekt zakłada zorganizowanie 980 godzin dodatkowych zajęć dodatkowych:

             Realizacji dodatkowych zajęć kształcących słuch i rozwijających zdolności muzyczne

             Realizacja dodatkowych zajęć rozwijających funkcje poznawcze i sprawność manualną

             Indywidualne zajęcia z gimnastyki korekcyjnej

             Indywidualne zajęcia z arteterapii

             Indywidualne zajęcia logopedyczne

             Indywidualne zajęcia z psychologiem

             Indywidualne zajęcia terapeutyczne Biofeedback

Projekt zakłada również podniesienie wiedzy i kompetencji 50 dzieci uczestniczących w edukacji przedszkolnej, w tym o specjalnych potrzebach w ramach udziału w zajęciach dodatkowych i indywidualnych. Projekt zakłada również podniesienie wiedzy i kompetencji 3 nauczycielek biorącej udział w kursach oraz studiach podyplomowych.

Data dodania: 2018-11-28 21:44:33
Data edycji: 2021-04-26 12:50:02