Zabawy badawcze

8-11luty 2021rok

Zabawy badawcze w przedszkolu  są sposobem rozwijania aktywności własnej dziecka, której celem jest zdobywanie wiedzy i poznawanie otaczającego świata. Najczęściej spotykanymi przedmiotami w zabawie badawczej są materiały dostępne dzieciom w środowisku naturalnym, takie, jak: piasek, śnieg, woda, patyki, kamyki, ziemia, rośliny.Do zabaw badawczych w naszym Przedszkolu wykorzystaliśmy ziemię: badaliśmy ją za pomocą zmysłów: wzroku (kolor), dotyku (strukturę i temperaturę) i powonienia (zapach). Każdy z nas miał możliwość dotknięcia i zbadania ziemi. Potem oglądaliśmy cebulki, które mogliśmy zasadzić. Podlane przez nas cebulki urosną  już wkrótce i zabierzemy je do domu. Tymczasem będziemy obserwować ich wzrost.

Data dodania: 2021-02-11 20:42:29
Data edycji: 2021-02-11 20:43:41