''Z darami natury świat nie jest ponury''- projekt edukacyjny

Dziś "Muchomorki" wykonały zadanie z projektu "Z darami natury świat nie jest ponury" - "Magiczny dywan". Nasze przedszkolaki bardzo lubią jesień, wiec podczas spaceru pozbierały dary jesieni:" liście, szyszki,kasztany,żołędzie i wiele innych. Chętne osoby przyniosły też do przedszkola poszukane wcześniej dary jesieni. Z przygotowanych pomocy utworzyliśmy sensoryczny, jesienny "Magiczny dywan".Rozwój sensoryczny jest bardzo ważny dla dzieci. Pozwala odczuć, porządkować, składać w jedną spójną całość i rozumieć w relacji do siebie bodźce odbierane przez zmysły z otaczającego nas świata.Ścieżka sensoryczna ma duże znaczenie dla małych stópek dzieci: usprawnia motorykę dużą, rozwija wrażenia dotykowe, stymuluje receptory. Dzieci doświadczały,opisywały i pokonywały bariery w czasie wspaniałej zabawy.

Data dodania: 2023-10-23 19:11:51
Data edycji: 2023-11-03 21:27:19