Wyjście do Muzeum Ziemi Rawickiej

W dniu 22 listopada grupa Muchomorków uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Ziemi Rawickiej,której celem było wzbogacanie wiedzy dzieci o rodzinnej miejscowości. Dzieci oglądały eksponaty z dawnych lat i zapoznawały sie z ich przeznaczeniem.Wyszukiwały na makiecie Rawicza różne ważne budynki. Słuchały starego gramofonu, oraz dud. Oglądały stroje regionalne.Przedszkolaki dowiedziały się co to jest muzeum oraz w jakim celu chroni się zabytki i gromadzi eksponaty muzealne. W  ciekawy sposób przybliżyły sobie historię naszego reginu.  Pobyt w Muzeum  był okazją do bezpośredniego obcowania  ze sztuką muzealną. W ramach innowacji pedagogicznej"Bajki z koszyka - rozczytajmy maluchy" - pani kustosz przeczytała nam legendę Rawicza. Przeżycia i emocje, które towarzyszyły dzieciom  podczas wycieczki na pewno wpłyną na trwałość zdobytej wiedzy i realizację edukacji regionalnej.

Data dodania: 2023-11-23 18:16:25
Data edycji: 2023-11-23 19:49:40