Wycieczka do ''Starej Chaty u Kowola'' w Kluczewie

W poniedziałek wybraliśmy się na wycieczkę autokarem. Odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne ”Stara Chata u Kowola” w Kluczewie. Niektóre dzieci widziały po raz pierwszy zwierzęta z gospodarstwa „na żywo”. Zapoznaliśmy się z wnętrzem kuźni, pracą i narzędziami kowala. „Wujek Krzysiu” wykuł dla nas podkowę szczęścia. Obejrzeliśmy też wnętrze starej, wiejskiej chaty. Atrakcją była przejażdżka po wsi na przyczepie ciągniętej przez traktor. Podczas przejażdżki obserwowaliśmy „życie na wsi”. Przedszkolaki bawiły się zabawkami z dawnych lat, a także miło spędziły czas na wiejskim placu zabaw. Dzieci poznały proces wyrabiania ekologicznego masła. W ten sposób zaliczyliśmy zadanie z projektu z sanepidu „Skąd pochodzą produkty ekologiczne?” Dzieci jadły pyszne rogaliki upieczone przez „ciocię Mariankę”,a na zakończenie wycieczki zajadały się hot-dogami z własnego wyrobu i pyrkami z gziką. Wróciliśmy do przedszkola bardzo zadowoleni.

Data dodania: 2023-10-04 23:01:00
Data edycji: 2023-10-04 23:17:48