Wycieczka do Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny- Milicz

26 października grupa „Żuczki” odwiedziła Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny w Miliczu. Zajęcia rozpoczęły się od bajki pt.” Mamucia gwiazdka”, która miała na celu wprowadzić dzieci w klimat świąt bożonarodzeniowych.  Następnie przedszkolaki obejrzały krótki film edukacyjny dotyczący techniki dekorowania dolnośląskich bombek.  Na Dolnośląskich bombkach są pojedyncze, koronkowe motywy wzornicze z ludowych strojów, kilimów i plastyki obrzędowej różnych kultur etnicznych osób, które osiedliły się na terenie Dolnego Śląska. Ważnym, unikatowym aspektem tworzenia kompozycji wg Dolnośląskiego Wzornika jest metoda nakładania wzorów za pomocą niezwykłego kunsztu techniki igłowej – dziś farbą. Każda z Bombek dekorowana jest ręcznie, bez użycia maszyn, z wykorzystaniem unikatowych wzorów. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu.  Pisały List do św. Mikołaja. Na zakończenie pobytu dzieci odwiedziły Muzeum Bombek. Miały za zadanie odszukać  zaginionych bombek. Zadanie wzbudziło w dzieciach dużo radości. Przedszkolaki zmęczone, ale szczęśliwe bezpiecznie wróciły do przedszkola.

Data dodania: 2022-10-27 07:56:41
Data edycji: 2022-10-27 08:06:08