Wizyta Pań z Biblioteki Pedagogicznej w Rawiczu

4 kwietnia na grupie "Borowiki" gościliśmy Panie z Biblioteki Pedagogicznej w Rawiczu. Przedszkolaki obejrzały i wysłuchały bajkę pod tytułem ''Złotowłosa i trzy niedźwiadki'' przedstawioną w formie " Teatrzyku Kamishibai". To niezwykle oryginalne połączenie książki ilustrowanej z teatrem. Teatrzyk ten nazywany jest również teatrem ilustracji, bądź teatrem obrazkowym. Bajka występująca w drewnianej, bądź papierowej skrzyni -,,butai” składa się z kartonowych planszy z ilustracjami, natomiast tył karty zarezerwowany jest na tekst, który czyta opowiadacz. Przedszkolaki po raz pierwszy spotkały się z taką formą czytania. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowankę oraz słodką niespodziankę. Na twarzach wszystkich dzieci zagościł uśmiech.

Data dodania: 2022-04-08 12:47:19
Data edycji: 2022-04-13 06:38:29