Spotkanie z historią.

W piątek, 8 listopada,  nasza grupa odwiedziła Muzeum Ziemi Rawickiej. Poznaliśmy historię powstania Rawicza, jego założyciela i obejrzeliśmy mnóstwo fascynujących eksponatów. Począwszy od polifonu, który wzbudził ogromne zainteresowanie dzieci, po dawne eksponaty kuchenne, stroje hazackie, drewniany rower,wózek( który wśród dziewczynek wywołał wielkie zdziwienie), warsztaty cieśli, stolarza, szewca . Największe zainteresowanie wśród męskiej części grupy  wzbudziła sala kadecka. Stroje wojskowe, broń... pytaniom nie było końca.Dzieci dostały kolorowanki naszego ratusza, które pokolorowały i na koniec samodzielnie opieczętowały. Bardzo dziękujemy za gościnność, flagi otrzymane w prezencie,  już zapowiedzieliśmy, że na pewno wrócimy:)

Tego dnia uczestniczyliśmy także w odśpiewniu hymnu i przemarszu dookoła przedszkola z okazji rocznicy ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

Data dodania: 2019-11-11 09:35:27
Data edycji: 2019-11-11 10:07:47