Projekt z sanepidu ''Skąd się biorą produkty ekologiczne?'' - Przedszkole nr 5 Pod Grzybkiem w Rawiczu

Projekt z sanepidu ''SkÄ…d siÄ™ biorÄ… produkty ekologiczne?''

W naszej grupie Muchomorków w okresie od wrzeÅ›nia 2023r. do czerwca 2024r. przeprowadzany jest projekt z sanepidu "SkÄ…d siÄ™ biorÄ… produkty ekologiczne?".Okres przedszkolny jest niezmiernie ważnym etapem ksztaÅ‚towania siÄ™ postaw determinujÄ…cych aktualne i przyszÅ‚e zachowanie dotyczÄ…ce zdrowia. Dlatego ważnÄ… rzeczÄ… jest edukowanie dzieci
w zakresie żywienia już od najmÅ‚odszych lat. Utrwalane wówczas przyzwyczajenia zdrowotne i nawyki decydujÄ… o późniejszym stylu życia. Å»ywność ekologiczna może mieć wpÅ‚yw na zdrowy styl życia.Celem programu jest zwiÄ™kszenie Å›wiadomoÅ›ci i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie wÅ‚aÅ›ciwych nawyków żywieniowych od najmÅ‚odszych lat.

GÅ‚ównymi zaÅ‚ożeniem programu jest zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne.KsztaÅ‚towanie umiejÄ™tnoÅ›ci wyboru produktów ekologicznych. Propagowanie zdrowego stylu życia. ZwiÄ™kszenie wiedzy i Å›wiadomoÅ›ci przedszkolaków w nawykach higieniczno – zdrowotnych . W dniu 04.10.2023r.obejrzeliÅ›my prezentacje multimedialnÄ… "SkÄ…d siÄ™ biorÄ… produkty ekologiczne?" i  odwiedziliÅ›my sklep spożywczy "Lidl" ,gdzie poznaliÅ›my sposoby rozpoznawania produktów ekologicznych. WykonaliÅ›my też przetwory z zakupionych owoców ekologicznych.

W ramach projektu dzieci wyhodowaÅ‚y ekologiczny szczypiorek, który byÅ‚ pysznym i zdrowym dodatkiem do kanapek na Å›niadanie.

Data dodania: 2023-10-05 00:33:22
Data edycji: 2023-12-21 18:00:33