PROJEKT MLEKO

W  grupie Borowiki realizowany był projekt edukacyjny „Mleko”. Przez dwa tygodnie marca dzieci zdobywały wiedzę na temat mleka, uczestnicząc w zajęciach, zabawach dydaktycznych, badawczych i kulinarnych. Projekt rozpoczął się opracowaniem siatki pytań, na które poszukiwaliśmy odpowiedzi w trakcie projektu. W pracy metodą projektów najbardziej wartościowe dla dzieci jest uczenie się poprzez działanie i  bezpośrednie doświadczanie. Dzieci muszą przeżyć daną sytuację, a nie tylko o niej posłuchać lub zobaczyć ją na planszy.  Podczas realizacji projektu „Mleko” dzieci poznały pochodzenie, wygląd, smak i właściwości mleka, zdobyły wiedzę na temat wartości płynących z picia mleka i spożywania produktów mlecznych. Na zajęciach kulinarnych dzieci robiły koktajl owocowy, ser, lody oraz piły różne rodzaje mleka( krowie, kozie, roślinne). Dzieci miały okazje również doić krowę „Betine, sprawiło im to dużo radości.

Data dodania: 2021-03-20 19:58:34
Data edycji: 2021-03-21 21:12:39