PROJEKT BADAWCZY - DRZEWO

W ubiegłym tygodniu pracowaliśmy metodą projektu naszym tematem zajęć było Drzewo.  Wzbudził on wśród naszych przedszkolaków ogromne zainteresowanie. Wspólnie stworzyliśmy przedszkolny plakat drzewa, aby dobrze zapamiętać gdzie znajdują się: korzenie, pień, gałęzie oraz liście,a także stworzyliśmy siatkę wiedzy na temat : drzewa i z czym się kojarzy. Podczas trwania projektu dzieci obserwowały, badały, mierzyły i tworzyły własne, kolorowe -jesienne drzewa. Dzieci poznały jakie rozróżniamy drzewa kto jest królową lasów a kto królem a także jakie owoce dają drzewa. W piątek gościliśmy w naszej sali eksperta pana Leśnika, który przybliżył nam pracę i zawód leśnika oraz opowiedział o lesie i ich mieszkańcach. Dziękujemy za piękne plakaty drzew dziadkowi Nikodema J. :)

Data dodania: 2019-10-28 21:42:42
Data edycji: 2019-10-28 22:03:21