Instrukcja do e-dziennika.

• Jak logować się do e-dziennika?

Użytkowniku,

otrzymałeś dostęp do dziennika elektronicznego Uczniowie Optivum NET+ (UONET+).

Adres strony internetowej e-dziennika to:

Obejrzyj film i dowiedz się, jak pierwszy raz zalogować się do e-dziennika:

(Powyższe linki należy skopiować i wkleić do paska adresu przeglądarki.)

Aby się zalogować możesz również skorzystać z poniższej instrukcji:

1. W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz adres dziennika elektronicznego:

Wyświetli się powitalna strona systemu

1. Kliknij przycisk ZAŁÓŻ KONTO, a następnie wpisz adres e-mail, który podałeś wychowawcy.
  2. Zaznacz opcję NIE JESTEM ROBOTEM i kliknij przycisk WYŚLIJ WIADOMOŚĆ.
  3. Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło.
  4. Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję NIE JESTEM ROBOTEM i kliknij przycisk USTAW NOWE HASŁO.
  5. Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.
  6. Jeśli zapomnisz hasło, to na stronie logowania do systemu skorzystaj jeszcze raz z odsyłacza PRZYWRÓĆ DOSTĘP.

1.   Jak zaznaczać obecność dziecka w przedszkolu? (na wejście i wyjście)

Użytkowniku,

Obejrzyj film i dowiedz się, jak rejestrować wejście dziecka do przedszkola i jego wyjście:

(Powyższe linki należy skopiować i wkleić do paska adresu przeglądarki.)

Możesz również skorzystać z poniższej instrukcji:

Użytkowniku:

1. Na telefonie komórkowym wybierz ikonę sklepu internetowego.
  2. Wpisz w tę wyszukiwarkę nazwę bezpłatnej aplikacji OBECNOŚĆ VULCAN i pobierz ją.
  3. Otwórz pobraną aplikację na telefonie.
  4. W dolnym prawym rogu wybierz USTAWIENIA i kliknij DODAJ.
  5. Wpisz NAZWĘ UCZNIA (np. imię i nazwisko), a następnie wpisz KOD (bardzo ważne!), który otrzymasz od wychowawcy. To właśnie po tym kodzie (indywidualny dla każdego) program rozpoznaje dziecko. Potem zatwierdź wpis poprzez kliknięcie DODAJ. Jeśli jest dwoje dzieci chodzących do przedszkola, czynność należy powtórzyć (każde z dzieci będzie miało inny KOD). Aplikację i kod danego dziecka można wpisać na kilka telefonów.

Powyższe czynności wykonujesz tylko raz.

Następnie:

1. W przedszkolnej szatni otwórz aplikację, podejdź do kartki z wydrukowanym kodem QR i zeskanuj kod. Gotowe!
  2. Ta sama zasada obowiązuje przy odbiorze dziecka.

Uwaga! Wychowawcy będą zwracać uwagę na odznaczenie wejścia i wyjścia dziecka. Gdyby komuś zdarzyło się tego nie zaznaczyć, uczyni to wychowawca.

Kody QR do skanowania pojawią się na wydrukowanych kartkach w szatniach od 1 października.

Taki sposób odnotowywania obecności bardzo usprawni wyliczanie kosztów pobytu dziecka w przedszkolu.

• Jak zaznaczyć nieobecność dziecka w przedszkolu (poprzez e-dziennik)?

Użytkowniku:

1. Zaloguj się do e-dziennika.
  2. Wejdź w zakładkę Uczeń.
  3. Poniżej zielonego paska Witryna ucznia/rodzica są 2 zielone wyrażenia: EWIDENCJA (widać dokładny czas pobytu dziecka w przedszkolu ) i ZGŁOSZENIE NIEOBECNOŚCI.
  4. Kliknij w ZGŁOSZENIE NIEOBECNOŚCI, po otwarciu jeszcze raz w niebieski prostokąt ZGŁOŚ NIEOBECNOŚĆ. Wskaż datami dni nieobecności i kliknij ZAPISZ. Po zaznaczeniu nie trzeba już  w inny sposób zawiadamiać o nieobecności dziecka w przedszkolu.

1. Dla zainteresowanych wersją e-dziennika na telefon komórkowy

1. Na telefonie komórkowym wybierz ikonę sklepu internetowego
  2. Wpisz w tę wyszukiwarkę nazwę bezpłatnej aplikacji DZIENNICZEK VULCAN i pobierz ją.
  3. Aby sprawnie zarejestrować urządzenie mobilne w systemie UONET+ przygotuj urządzenie oraz komputer z dostępem do Internetu.
  4. Zaloguj się do systemu UONET+ i przejdź do zakładki Uczeń.
  5. Poniżej zielonego paska Witryna ucznia/rodzica i po lewej stronie na szarym tle jest siedem wyrażeń i przedostatni to DOSTĘP MOBILNY (kliknij), a następnie niebieski przycisk WYGENERUJ KOD DOSTĘPU. Na ekranie pojawi się kod QR, Token oraz PIN.
  6. Teraz otwórz pobraną aplikację na telefonie i kliknij przycisk Dodaj konto.
  7. Kliknij przycisk Rozpocznij rejestrację. Aplikacja uruchomi czytnik kodów QR.
  8. Zeskanuj telefonem wygenerowany kod QR na komputerze. Masz na to 5 minut. Jeśli nie zdążysz w tym czasie, wygeneruj kod QR ponownie.
  9. Wprowadź podany na ekranie komputera PIN na urządzeniu mobilnym i gotowe.
  10. Jeśli chcesz dostawać powiadomienia o nowych wiadomościach, frekwencji itp. kliknij w trzy kropeczki Więcej w prawym dolnym rogu, przesuń listę w dół, kliknij w Ustawienia, potem w Wysyłaj powiadomienia push i zaznacz, które informacje mają przychodzić na telefon.
  11. Pamiętaj, że aplikacja dzienniczek funkcjonuje na tym telefonie (telefonach), którego nr został podany wychowawcy do wpisania do e-dziennika.

Uwaga! Przy 1. otwarciu aplikacji na telefonie pojawia się krótka instrukcja, jak się zarejestrować. Aby ją pominąć w górnym prawym rogu kliknij Pomiń. Wtedy pojawia się właściwy widok i można kliknąć „Zarejestruj za pomocą kodu QR”. Można też skorzystać z opcji „Zarejestruj za pomocą formularza”.

Dodatkowe ułatwienia dla rodziców

W Dzienniczku VULCAN rodzice mogą:

• usprawiedliwiać nieobecności dziecka,
  • z wyprzedzeniem zapowiedzieć nieobecność dziecka w przedszkolu,
  • odczytać informację o wysokości płatności za pobyt i wyżywienie (pierwsza informacja o płatności pojawi się koło 5 października),
  • przeglądać informacje dotyczące wszystkich swoich dzieci w jednej aplikacji.

Wymagania techniczne dla telefonów:

• System iOS w wersji minimum 9.0
  • System Android w wersji minimum 5.0