Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Informacja dla Rodziców nowo przyjętych przedszkolaków !

 

Szanowni Państwo,

zapraszam jedną osobę z każdej rodziny wraz z nowo przyjętym dzieckiem na spotkanie adaptacyjno-informacyjne, które odbędzie się 30 sierpnia (poniedziałek) od 9.00 do ok.11.00. Rodziców zaprosimy do jednej sali na spotkanie organizacyjne, dzieci do innej sali na zabawę. Spotkanie Rodziców z wychowawcami będzie trwało około 0,5 godziny. Następnie wychowawcy umówią się z Rodzicami, co do konkretnej godziny odbioru dzieci.

Z poważaniem,

Monika Jurkowska

Dyrektor Przedszkola nr 5 „Pod Grzybkiem” w Rawiczu

 

 

Poniżej kilka informacji od nauczycieli przedszkola

Czego potrzebują przedszkolaki? – listy rzeczy, w które warto wyposażyć dziecko idące do przedszkola

Warto przypomnieć, jak ważne jest to dla nas i dla dzieci, by w razie drobnego wypadku, miały ze sobą zapasowe zestawy ubrań np. w podpisanym worku gimnastycznym.

A co poza tym?

  • Obuwie zmienne (antypoślizgowe, łatwe do samodzielnego ubrania i ściągnięcia przez dziecko),
  • Poduszka i kocyk (dzieci 3 i 4-letnie). Przyniesione rzeczy powinny być podpisane imieniem lub inicjałami dziecka – to pozwala nam uniknąć wielu kłopotów!

 

Trzylatek w przedszkolu: co powinno umieć dziecko, idąc do przedszkola?

Przede wszystkim, trzeba popracować nad przygotowaniem dziecka do samodzielności. Powinno więc ono sygnalizować swoje potrzeby, samodzielnie się załatwiać, umieć trzymać sztućce i samodzielnie zjeść posiłek, a także ubrać się i rozebrać. Dziecko zawsze może liczyć na pomoc nauczyciela, ale ważne jest, by samo próbowało się obsłużyć. Należy również przygotować dziecko do tego, że w trakcie dnia sporo się dzieje, więc nie może cały czas się bawić, że musi reagować na polecenia nauczyciela. Po zabawie trzeba po sobie posprzątać - to bardzo ważne zadanie, do którego też warto już od najmłodszych lat przygotować malucha, gdyż tego właśnie wymaga się w przedszkolu. Dzieci muszą także przywyknąć do tego, że w przedszkolu nie są same, trzeba dzielić się zabawkami z innymi, a także używać słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Data dodania: 2021-07-09 09:42:43
Data edycji: 2021-07-09 10:09:29
Ilość wyświetleń: 145
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej