Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Informacja dla Rodziców nowo przyjętych przedszkolaków!

Szanowni Państwo!

Jeśli sytuacja epidemiczna nam pozwoli, to zorganizujemy spotkanie adaptacyjne dla naszych nowo przyjętych przedszkolaków. Planujemy to uczynić w czwartek 27 sierpnia. Ostateczną informację o tym, czy spotkanie się odbędzie i o której godzinie, podamy około tygodnia przed zajęciami.

 

Z poważaniem,

Monika Jurkowska

Dyrektor Przedszkola nr 5 „Pod Grzybkiem” w Rawiczu

Garść informacji od wychowawców:

Czego potrzebują przedszkolaki? – listy rzeczy, w które powinien wyposażyć dziecko rodzic

Warto przypomnieć, jak ważne jest to dla nas i dla dzieci, by w razie drobnego wypadku, miały ze sobą zapasowe zestawy ubrań w podpisanym woreczku.

A co poza tym?

  • Obuwie zmienne (antypoślizgowe, łatwe do samodzielnego ubrania i ściągnięcia przez dziecko).

  • Poduszka i kocyk (dla trzylatków). Przyniesione rzeczy powinny być podpisane imieniem lub inicjałami dziecka – to pozwala nam uniknąć wielu kłopotów!

 

Trzylatek (i starsi ) w przedszkolu: co powinno umieć dziecko, idąc do przedszkola?

Przede wszystkim, trzeba popracować nad przygotowaniem dziecka do samodzielności. Powinno więc ono sygnalizować swoje potrzeby, samodzielnie się załatwiać, umieć trzymać sztućce i samodzielnie zjeść posiłek, a także ubrać się i rozebrać. Dziecko zawsze może liczyć na pomoc nauczyciela, ale ważne jest, by samo próbowało się obsłużyć. Należy również przygotować dziecko do tego, że w trakcie dnia sporo się dzieje, więc nie może cały czas się bawić, że musi reagować na polecenia nauczyciela. Po zabawie trzeba po sobie posprzątać - to bardzo ważne zadanie, do którego też warto już od najmłodszych lat przygotować malucha, gdyż tego właśnie wymaga się w przedszkolu. Dzieci muszą także przywyknąć do tego, że w przedszkolu nie są same, trzeba dzielić się zabawkami z innymi, a także używać słów: proszę, dziękuję, przepraszam

 

 

 

 

Data dodania: 2020-07-12 22:14:08
Data edycji: 2020-07-12 22:38:02
Ilość wyświetleń: 290
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej