Informacja dla rodziców nowo przyjętych przedszkolaków.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dla rodziców nowo przyjętych przedszkolaków 27 sierpnia o godzinie 17.30.

Następnego dnia (28 sierpnia – środa) zapraszamy na spotkanie adaptacyjne dzieci wraz z rodzicami na godz. 16.00. Zajęcia będą trwały około godziny.

Jak przygotować dziecko do Przedszkola

• Mów językiem pozytywów: życz dobrej zabawy w przedszkolu, miłego dnia, zachęcaj do zbudowania wieży z klocków itp. Unikaj komunikatów, które budują strach albo przekonanie, że przedszkole jest groźnym miejscem takie jak: „Nie bój się”, „Przykro mi, ale muszę już iść”, „Dasz sobie radę”. Unikaj smutnego, rozżalonego tonu, staraj się przenieść na dziecko entuzjazm, pozytywne emocje.

• Daj dziecku czas na rozmowy przed przedszkolem, na uspokojenie się w domu, spokojne ubranie. W szatni staraj się załatwić sprawy w miarę szybko: pożegnaj się z dzieckiem, przekaż je pani, idź – nie obawiaj się, wszystko będzie dobrze.

• Dotrzymuj umów, nie oszukuj. Nie uciekaj, gdy coś odwróci uwagę dziecka, nie oszukuj „Pójdę do samochodu i zaraz wracam”. Dziecko ufa Ci, dzięki temu czuje się bezpiecznie – niech tak zostanie.

• Buduj poranną rutynę. Dzięki temu unikniecie wiele stresów, dziecko będzie wiedziało, co zaraz nastąpi i będzie na to lepiej przygotowane emocjonalnie.

Wyprawka

1. Zmienne obuwie, łatwe do samodzielnego przebierania. Preferowane zapięcia na rzepy, z białą podeszwą.

2. Podpisany woreczek, w którym powinny znajdować się co najmniej dwa komplety ubrań na zmianę (koszulki, spodnie, skarpetki, majtki) i woreczki na spakowanie zmoczonych ubrań.

3. Podpisana poduszka typu „jasiek” i kocyk do odpoczynku.

4. Chusteczki higieniczne i mokre chusteczki.

Jeśli dziecko ma jakąkolwiek alergię proszę zgłosić i jak najszybciej dostarczyć zaświadczenie od lekarza alergologa.

Data dodania: 2024-07-01 10:18:32
Data edycji: 2024-07-01 12:48:35