Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Informacja dla rodziców nowo przyjętych przedszkolaków.

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dla rodziców nowo przyjętych przedszkolaków 27 sierpnia o godzinie 17.30.

Następnego dnia (28 sierpnia – środa) zapraszamy na spotkanie adaptacyjne dzieci wraz z rodzicami na godz. 16.00. Zajęcia będą trwały około godziny.

 

 

 

 

Jak przygotować dziecko do Przedszkola

  • Mów językiem pozytywów: życz dobrej zabawy w przedszkolu, miłego dnia, zachęcaj do zbudowania wieży z klocków itp. Unikaj komunikatów, które budują strach albo przekonanie, że przedszkole jest groźnym miejscem takie jak: „Nie bój się”, „Przykro mi, ale muszę już iść”, „Dasz sobie radę”. Unikaj smutnego, rozżalonego tonu, staraj się przenieść na dziecko entuzjazm, pozytywne emocje.

  • Daj dziecku czas na rozmowy przed przedszkolem, na uspokojenie się w domu, spokojne ubranie. W szatni staraj się załatwić sprawy w miarę szybko: pożegnaj się z dzieckiem, przekaż je pani, idź – nie obawiaj się, wszystko będzie dobrze.

  • Dotrzymuj umów, nie oszukuj. Nie uciekaj, gdy coś odwróci uwagę dziecka, nie oszukuj „Pójdę do samochodu i zaraz wracam”. Dziecko ufa Ci, dzięki temu czuje się bezpiecznie – niech tak zostanie.

  • Buduj poranną rutynę. Dzięki temu unikniecie wiele stresów, dziecko będzie wiedziało, co zaraz nastąpi i będzie na to lepiej przygotowane emocjonalnie.

 

Wyprawka

  1. Zmienne obuwie, łatwe do samodzielnego przebierania. Preferowane zapięcia na rzepy, z białą podeszwą.

  2. Podpisany woreczek, w którym powinny znajdować się co najmniej dwa komplety ubrań na zmianę (koszulki, spodnie, skarpetki, majtki) i woreczki na spakowanie zmoczonych ubrań.

  3. Podpisana poduszka typu „jasiek” i kocyk do odpoczynku.

  4. Chusteczki higieniczne i mokre chusteczki.

 

Jeśli dziecko ma jakąkolwiek alergię proszę zgłosić i jak najszybciej dostarczyć zaświadczenie od lekarza alergologa.

Data dodania: 2024-07-01 10:18:32
Data edycji: 2024-07-01 12:48:35
Ilość wyświetleń: 140
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej