Familiada

Piąteczki” w Familiadzie

6 marca 2024 roku nauczycielki z Przedszkola nr 5 „Pod Grzybkiem” w Rawiczu, w składzie: Monika Jurkowska – dyrektor placówki, Alicja Rozwalka, Julita Snela, Paula Pernak oraz Karolina Pawłowska, wzięły udział w nagraniach do znanego teleturnieju - „Familiada”. Celem tego przedsięwzięcia było pozyskanie funduszy na działania w przedszkolu.

Emisja odcinków z udziałem naszych rawiczanek odbyła się 7 i 8 września 2024 roku o godzinie 14:00 na antenie Programu Drugiego Telewizji Polskiej. Panie zmierzyły się z pytaniami, które zadawał im prowadzący teleturniej Karol Strasburger. Uczestniczki programu zaprezentowały się pod nazwą „Piąteczki”, dumnie reprezentując swoje miejsce pracy. W trakcie rozgrywek opowiedziały kilka słów o specyfice wykonywanego zawodu, o pracy z dziećmi. W pierwszym odcinku nauczycielkom udało się pokonać drużynę przeciwną, która nazywała się „Kawosze”. Panie zdobyły odpowiednią liczbę punktów, która zagwarantowała im awans do finału. Ten z kolei okazał się być szczęśliwy dla naszych rawiczanek, ponieważ wygrały główną nagrodę, a także zagwarantowały sobie udział w następnym odcinku. 8 września zwyciężczynie zmierzyły się z kolejnym przeciwnikiem „Trzy-Ekipa”. Tym razem zabrakło odrobiny szczęścia - „Piąteczki” nie dostały się do finału.

Pomysłodawcą udziału pracowników przedszkola w popularnym teleturnieju była Monika Jurkowska. Dzięki zgłoszeniu, które wysłała, pracownicy placówki otrzymali zaproszenie na casting do Wrocławia. Ten przebiegł pomyślnie i kadra mogła udać się na nagrania do Warszawy. Dzięki tej inicjatywie nauczycielki zdobyły nowe doświadczenia, zobaczyły, w jaki sposób powstają tego typu produkcje.

Kiedy się tam stoi, jest całkiem inne wrażenie”- mówią uczestniczki. Dla nauczycielek była to przygoda życia. Stworzyły bardzo zgraną drużynę, osiągnęły zamierzony cel, a przy tym świetnie się bawiły. Podsumowując to wydarzenie, nauczycielki serdecznie dziękują wszystkim, którzy w sobotnie
i niedzielne wrześniowe popołudnie trzymali kciuki i kibicowali.

Data dodania: 2024-09-11 08:50:14
Data edycji: 2024-09-11 08:54:26