40 LAT MINĘŁO

Przedszkole nr 5 „Pod Grzybkiem” obchodzi w tym roku swoje 40-lecie działalności. Z tej okazji w holu przedszkolnym była przygotowana pamiątkowa fotobudka, a I piętro zamieniło się w galerię. Rodzice, opiekunowie a także dzieci mogli zapoznać się z naszą historią, działaniami, wspomnieć absolwentów. Zwieńczeniem tygodniowych obchodów 40-lecia naszej placówki była uroczystość. Zaszczycili nas swoją obecnością zaproszeni goście oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli. Był czas na przemówienia, gratulacje. Niewątpliwie wzruszającym momentem było spotkanie trzech pokoleń dyrektorów Przedszkola „Pod Grzybkiem”. Dzieci przedszkolne doskonale przygotowane przez nasze nauczycielki wystąpiły przed przybyłymi gośćmi. Po części artystycznej zaprosiliśmy wszystkich na plac przedszkolny, gdzie wkopaliśmy kapsułę czasu, a także podarowane nam drzewa. W niebo wypuściliśmy symbolicznie 40 balonów.

Przez wszystkie te lata nasze przedszkole przechodziło wiele zmian, od małego, dwuoddziałowego stało się dużą placówką. Cel niezmiennie przyświeca nam jeden: DOBRO DZIECKA.

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie-naucz, jeśli nie wie- wytłumacz, jeśli nie może- pomóż”

(Janusz Korczak)

Dziękujemy wszystkim za wspólne przeżywanie z nami tej ważnej dla przedszkola uroczystości.

Data dodania: 2024-10-16 12:06:02
Data edycji: 2024-10-17 22:02:45