Konkurs piosenki przedszkolnej 2018

Dnia 12.04.2018 r. w Przedszkolu nr 5 "Pod Grzybkiem" w Rawiczu odbył się XIV Festiwal Piosenki Przedszkolnej.

Organizatorem konkursu było Przedszkole nr 5 oraz Urząd Gminy Rawicz.

W Festiwalu wzięły udział dzieci ze wszystkich rawickich przedszkoli oraz ze Słupi Kapitulnej i Chojna, które zostały wybrane w eliminacjach w swoich placówkach. Konkurs rozpoczęła dyrektor Elżbieta Sołtysiak, która powitała wszystkich gości, następnie przekazała mikrofon Pani Małgorzacie Świerczyńskiej, która poprowadziła dalszą część festiwalu.

Dzieci walczyły o złotą, srebrną i brązową nutkę. Jury w składzie Elwira Pawlak, Monika Niemczynowska oraz Piotr Nowak oceniali wykonanie piosenki pod względem doboru utworu, muzykalności dziecka, poczucia rytmu, ogólnego wizerunku, doboru stroju.

Zwycięzcą XIV Festiwalu Piosenki Przedszkolnej został Jan Basty z Przedszkola nr 6 w Rawiczu, który wykonał piosenkę pt. "Odkrywam siebie".

Wraz ze złotą nutką zwycięzca otrzymał również puchar przechodni w kształcie mikrofonu dla swojej placówki.

II miejsce i srebrą nutkę otrzymał Adam Lewandowski z Przedszkola nr 1 w Rawiczu, który zaśpiewał piosenkę pt. "Krakowiak wiosenny".

III miejsce i brązową nutkę otrzymała Wiktoria Dolata z Przedszkola w Chojnie, która wykonała piosenkę pt. "Ufoludki na urlopie".

W konkursie wyróżnienie otrzymali również: Ksawery Andruszkiewicz z Przedszkola nr 3, Julia Suwalska z Przedszkola nr 6 oraz Zofia Łakoma z Przedszkola nr 5.

Po występach wszyscy goście udali się na słodki poczęstunek. Na zakończenie Festiwalu wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz nagrody.

Data dodania: 2018-04-12 13:05:00
Data edycji: 2018-12-04 09:13:18